Podcast: Willem Jan Landman, de Zeilende Architect

Willem Jan Landman Sailing Architect Podcast

Willem Jan Landman is zeiler en architect. Zijn bedrijf heet ook Sailing Architect. Onder die noemer een mooie hoeveelheid projecten, waaronder de MW40 OF een 40-voets Offshore Foiler. Maar hoe komt Willem Jan bij zo’n project? We bespreken Willem Jans loopbaan in het zeilen en de plannen met de MW40.

Beluister de podcast hier

Heb je geen Spotify? Geen zorgen, de podcast is te beluisteren op jouw favoriete platform of hier, rechtstreeks op Soundcloud.

Over de MW40 OF

De MW40 Offshore Foiler is een innovatieve boot, ontworpen om te voldoen aan de groeiende vraag naar volledig foilende racers die offshore kunnen foilen. Anders dan bijvoorbeeld de Bénéteau Figaro 3, die niet volledig boven het water vliegt, is dit een full foiler. Dat wil zeggen dat ook het roer zorgt voor lift, waardoor de gehele boot boven het water kan vliegen, met ongekende snelheden als gevolg. Denk daarbij bijvoorbeeld aan de AC75’s in de America’s Cup.

In 2021 presenteerde de Argentijnse ontwerpers Wilson+Marquinez de 40-voeter. Vijf jaar later is het ontwerp klaar om gebouwd te worden. Het doel is om deel te nemen aan prestigieuze regatta’s zoals de Rolex Sydney Hobart Yacht Race. Of het lukt om daar dit jaar al een boot aan de start te krijgen, hangt af van het enthousiasme, onder meer op Boot Düsseldorf, waar de Sailing Architect het ontwerp zal promoten.

Meer informatie vind je op: Sailingarchitect.nl/mw40

Render MW40 Offshore Foiler
Render van de MW40 Offshore Foiler
Beeld: Wilson + Marquine

Foto's

Auteur

Auteur_Man

Riemer Witteveen

Riemer Witteveen zeilt zelf het liefst solo of shorthanded. Interviews en verhalen met zeilers blijven uit zijn pen stromen. Met zijn videoskills en zijn liefde voor zeilen zet hij zich in voor Zeilwereld.

Laat een reactie achter