De voorbereiding op onze wereldreis
Sommige dromen ontstaan ineens, andere groeien langzaam. Een wereldreis onder zeil hoort voor ons duidelijk in die laatste categorie. Hoe langer we zeilen, hoe vaker die gedachte opkomt: hoe zou het zijn om niet alleen een vakantie te plannen, maar een reis waarbij tijd en afstand een andere betekenis krijgen?
De droom wordt een plan
Via de scouting bracht Jeroen veel tijd door op en rond het water en voelde hij zich al vroeg thuis aan boord. Zelf was ik als kind al een echte waterrat, maar ik had nog nooit gezeild. Jeroen bracht hier verandering in. Door de jaren heen is het zeilen uitgegroeid tot iets wat we samen delen. Wat begon met korte dagtochten, groeide langzaam uit tot langere reizen, waarbij we steeds meer vertrouwen kregen in onszelf en in elkaar als bemanning.
Met onze vorige boot, een Contest 30 met de naam Sail La Vie, maakten we uiteindelijk de bekende oversteek van IJmuiden naar Lowestoft. Die tocht voelde als een mijlpaal. Achteraf gezien ontstond daar voor het eerst het idee dat zeilen misschien wel meer kon zijn dan vakanties en losse reizen
Enkele maanden later zaten we samen op de bank in ons huurappartement. We hadden het naar onze zin in het appartement en zaten allebei op onze plek op het werk, maar de vraag bleef: wat wilden we nu écht? Wat was een logische vervolgstap in het leven: een huis kopen, carrière verder uitbouwen, of iets totaal anders? Kort daarna overleed een familielid, veel te jong, aan kanker. Dat moment zette alles in perspectief. We wisten het zeker: als je iets wilt, moet je er nu voor gaan. En zo werd op een willekeurige dag een droom ineens een plan.
De bootkeuze: de basis van alles
Een lange zeiltocht begint met de juiste boot. Voor ons waren een aantal eisen duidelijk: ongeveer 40 voet, een bed waar je makkelijk in en uit kan stappen, een zwemplateau om makkelijk aan wal of in het water te komen (ook belangrijk voor onze hond Nala), en een extra hut voor eventuele opstappers. Zo kwamen we bij Mare Nostrum, een Beneteau Oceanis 440 die aan al deze wensen voldeed. Vanaf het eerste moment voelden we dat dit schip ons comfortabel en veilig over zee kon brengen.
We hebben meerdere aanpassingen gedaan om Mare Nostrum helemaal klaar te maken voor de reis. Het teak in de kuip is vernieuwd, lithiumaccu’s zijn geplaatst, zonnepanelen geïnstalleerd en we hebben een nieuwe set zeilen laten aanmeten. Elke verandering voelt als een stap dichterbij het moment dat we echt lange trajecten kunnen varen met comfort en zelfstandigheid. Tegelijkertijd zijn we ons er bewust van dat een boot nooit helemaal ‘af’ is; refit en upgrades blijven een doorlopend proces.

Meer dan alleen de boot
Wie denkt dat een wereldreis begint en eindigt met de boot, vergist zich snel. Hoe dichter we bij vertrek komen, hoe duidelijker het wordt dat er meer komt kijken bij de voorbereidingen van zo’n reis. Daarbij speelt het thuisfront een belangrijke rol. Je denkt na over wat je achterlaat en hoe je contact houdt tijdens een lange afwezigheid. Voor familie en vrienden is het soms moeilijk te accepteren dat je voor langere tijd weggaat, en die gesprekken kunnen best lastig zijn. Het mentale proces van langzaam losmaken hoort net zo bij de voorbereiding als het inpakken van spullen of het klaarmaken van de boot. Misschien is het voor hen nog wel moeilijker dan voor ons, omdat het dagelijkse leven in Nederland gewoon doorgaat, maar dan zonder ons.
Het leven op zee vraagt andere routines, een andere planning en veel flexibiliteit. Deze fase van voorbereiding kan soms overweldigend zijn, maar juist hierdoor krijgen we een realistisch beeld van wat er nodig is om straks met een gerust hart te vertrekken. Niet alleen voor ons, maar ook voor de mensen thuis.


Papierwerk en praktische zaken
Naast het aanschaffen en zeeklaar maken van Mare Nostrum komt er ook een flinke stapel papierwerk bij kijken. Niet alleen moeten verzekeringen up-to-date zijn, ook reisdocumenten zoals visa vragen de nodige aandacht. Daarbij hoort ook het opstellen van een noodplan voor als de rode knop moet worden ingedrukt. En dan zijn er de medische zaken: van vaccinaties tot een goed gevulde EHBO-kit, alles is onmisbaar voor de langere periodes op zee.
We kwamen er onlangs per toeval achter dat onze paspoorten vernieuwd moesten worden. Oeps! Net op tijd geregeld, maar het is een goed voorbeeld van hoe kleine, onverwachte dingen kunnen opduiken en aandacht vragen.
Voor Nala, ons trouwe vierpotige crewlid, geldt nog een extra laag van voorbereiding. Haar dierenpaspoort, vaccinaties en de importregels per land hebben we zorgvuldig uitgezocht. Reizen met een hond vraagt extra planning, van verblijfsregels in verschillende landen tot praktische aanpassingen aan boord, zodat zij net zo veilig en comfortabel kan meereizen als wij.
Persoonlijke voorbereiding
Jezelf voorbereiden is minstens zo belangrijk als het klaarmaken van de boot en het regelen van papierwerk. Op zee ben je volledig op elkaar aangewezen, dus kennis en vaardigheden zijn cruciaal. Daarom volgen we specifieke trainingen die ons klaarstomen voor situaties die je onderweg kunt tegenkomen. Zo komt er nog een offshore EHBO-training, speciaal voor vertrekkende zeilers, en een veiligheidstraining waarbij we in een zwembad oefenen met noodscenario’s zoals evacuatie van de boot.
Daarnaast draait het ook om mentale voorbereiding. Lange trajecten, wisselende weersomstandigheden en onverwachte situaties vragen geduld, flexibiliteit en een goede samenwerking. Door nu al bewust tijd te besteden aan veiligheid en routines, hopen we straks zelfverzekerd te kunnen handelen in onvoorziene omstandigheden.

Routeplanning: dromen versus flexibiliteit
Na alle voorbereidingen voor de boot en de bemanning rijst de vraag: waar gaan we eigenlijk naartoe? Routeplanning klinkt groots, maar juist hierin schuilt een paradox: soms is het grootste plan om geen strak plan te hebben. Tijdens een zeilvakantie door Scandinavië realiseerden we ons dat een route beter kan groeien terwijl je al onderweg bent, in plaats van dat je alles van tevoren vastlegt.
We hebben ervoor gekozen om het eerste jaar bewust dichter bij huis te blijven. Bij IJmuiden slaan we eerst rechtsaf om het noorden van Europa te verkennen. Daarna draaien we om en zetten we langzaam koers naar het zuiden. Op deze manier leren we Mare Nostrum én onszelf beter kennen op langere trajecten, en bouwen we stap voor stap ervaring op voordat we de Atlantische Oceaan oversteken.
Een vraag die we vaak krijgen is: ‘Naar welke plek kijken jullie het meest uit?’ Natuurlijk zijn er bestemmingen die ons enthousiast maken, maar eerlijk gezegd kijken we het meest uit naar de plekken waarvan we het bestaan nog niet eens kennen. We willen ons laten verrassen en onderweg de ruimte houden om keuzes te maken die passen bij het moment.

Het vertrek komt in zicht
Hoewel het grootste deel van de voorbereidingen inmiddels achter ons ligt, zijn we nog steeds volop bezig met Mare Nostrum. De kluslijst lijkt sneller te groeien dan dat hij krimpt: nieuwe ankerketting, een nieuwe laag antifouling, kleine aanpassingen in de kajuit, controles van de apparatuur. Elke dag brengt iets nieuws dat aandacht vraagt.
Onlangs lieten we ons vertellen dat de reis eigenlijk al begonnen is. En dat klopt: niet alleen op zee, maar ook in de keuzes die we maken en de gesprekken met familie en vrienden. Voor iedereen die twijfelt over een langere reis, is het goed om te weten dat er veel meer bij komt kijken dan alleen het aanschaffen van de juiste zeilboot. Alle voorbereidingsfases dragen uiteindelijk bij aan het avontuurlijke gevoel, maar geven ook zeker vertrouwen onderweg.
Kortom, elke kleine stap, van het verlengen van documenten tot het leggen van de laatste hand aan het schip, brengt ons dichter bij het maken van de reis van ons leven. Na twee jaar voorbereiding kunnen we in mei zeggen: trossen los!






